HSE Denetim, 2023 Şubat ayında İstanbul’da İş Sağlığı ve Güvenliği sektörüne yeni bir soluk ve enerji kazandırmak için kurulmuştur..

İş Güvenliği Yönetim Sistemleri Denetimi

Home İş Güvenliği Yönetim Sistemleri Denetimi

İş Güvenliği Yönetim Sistemleri Denetimi;

Kurum veya firmaların iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin ve buna ilişkin iş güvenliği alt yapısının bütün bileşenlerinin incelenmesini içerir. İş güvenliği yönetim sistem denetimi, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği yönetimine olan bakış açısının temel bileşenlerine odaklanır ve sürdürülebilir bir yönetim sistemi için en iyi çözümleri sunan bir yol sunar.

Kurum ve firmanız için seçtiğimiz en iyi uygulamalar doğrultusunda mevcut İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ni değerlendirmek ve değerlendirme sonucu çıkan bulguların raporlanarak eksik noktaların belirlenmesi ve giderilmesi için en uygun çözümlerin sunulması denetim sürecimizin temel prensibidir.

Elde edilmiş bilgi birikimimizi kullanarak, hızlı ve doğru bilgi aktarımı ile kuruluş ve firmanız  için etkin önleme ve düzeltme fırsatı sunarız. İş Güvenliği Yönetim Sistemlerinin denetlenmesinin kurum ve firmanıza katacağı katma değerler ;

  • Kurum ve firma iş güvenliği kültürünün gelişimine olumlu katkı ve iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemlerinin etkinliğinin doğrulanması, etkinliğinin artırılması  ve üçüncü  bir göz tarafından tarafsız ve bağımsız bir şekilde gözlemlenmesi sağlanır.
  • Denetim bulgularının özetlendiği, sayısal çıktılarla ifade edilen, iyileştirmeye açık alanlarla ilgili detaylı öneriler içeren kapsamlı bir rapor sunar.
  • İş sağlığı ve güvenliği performansının iyileştirilmesini, kurum ve firma personelinin iş veriminin artırılması moral, motivasyonun yükselmesi sağlanır.
  • Kurum ve firmanızda yaşanan iş kazalarının kök nedenlerine inilerek var olan sorunların tespit edilerek potansiyel iş kazaları , yaralanma, meslek hastalığı ve maddi hasarlı kazaların maliyetlerini azaltılarak iş kazaları sayılarını minimum seviyeye düşürülmesi.

İş Güvenliği Yönetim Sistemleri Denetiminde, denetçi, üçüncü bir göz olarak  verileri objektif ve tarafsız olarak toplayarak kurum ve firmanın  iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin tüm alanlarını gözden geçirir ve bu denetimin gereksinimi mevcut kurum ve firma iş  güvenliği yönetim sistemlerinde var olan dokümanlardan destek alır. İlgili kurum ve firma  alanlarının  denetimi  ve operasyon iş adım  faaliyetleri sayesinde tüm düzenleyici iş adımlarının etkinliği değerlendirilir.

Kurum ve firmanın iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi içinde,  eksik yönler  ve iyileştirilecek alanlar tespit edilerek,  bir rapor hazırlanır. Bu rapor, yapılması gereken  iş adım planları içerir ve bunla  birlikte değerlendirilmek üzere gözlem ve tavsiyeler sunar.

Ülkemizde iş kazalarının çok fazla yaşanmasının en büyük nedeni Kurum ve Firmaların yasa koyucu tarafından yeterli bir seviyede denetlenmesidir. HSE Denetim Firması olarak tarafsız ve bağımsız bir şekilde açık ve net bir şekilde iş etik kurallarına uyularak kurum ve firmanızı denetlemeye hazırız. İş Güvenliği Yönetim Sisteminizin denetimi için bizden ücret hakkında bilgi alabilirsiniz.

İletişim

0536 512 00 29

nihat@hsedenetim.com

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?