HSE Denetim, 2023 Şubat ayında İstanbul’da İş Sağlığı ve Güvenliği sektörüne yeni bir soluk ve enerji kazandırmak için kurulmuştur..

Fiziksel Risk Analizi

Home Fiziksel Risk Analizi

Fiziksel Risk Analizi;

HSE Denetim firması  olarak Fiziksel Risk Analizi ve Değerlendirmesini kurum ve firmanın ilk olarak bütün bölüm ve alanlar ayrıntılı bir şekilde gezilerek var olan uygunsuzluklar tespit edilir ve resimlenir. Fiziksel risk analizimizde somut olan bulgular üzerinden bir değerlendirme yapılarak riskler seviyelerine göre 5 kategoride sınıflandırılır. Sınıflandırılan risk gruplarının giderilmesi için çözüm önerileri sunulur.  HSE Denetim firması olarak her yer için aynı risk analizi verilmeyeceği tamamen kurum ve firmanıza yönelik özel bir risk değerlendirmesi yapılacaktır.

Risk Analizi Nedir ?
İşyerlerinde  var olan ya da dışarıdan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi, bu tehlikelerin riske dönüşmesine yol açan faktörler ile tehlikelerden kaynaklanan risklerin analiz edilerek derecelendirilmesi ve kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması amacıyla yapılması gerekli çalışmalardır.

Risk Analizlerinin Hazırlanması
İşyerinde yürütülen çalışma sistemi sonucunda ortaya çıkabilecek tehlikeler belirlenerek, tehlikeler sonucunda oluşabilecek riskler değerlendirilecektir. Bu aşamada yapılacak çalışmalar;

  • Risk Analizi çalışma grubunun oluşturulması,
  • Çalışma grubuna Risk Analiz Eğitimlerinin verilmesi,
  • Risk Analiz hazırlama formlarının verilmesi,
  • İşyeri Risk Analizlerinin hazırlanması,
  • İlerleyen aşamada revizyonların yapılmasıdır.

Kurum ve firmanız için fiziksel risk analizi yapılması için firmamızdan fiyat teklifi alınız.

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?